آپارتمان امین پونک(نمای چوبی و ترکیب آن با تراس های سبز)

طراحی خلاقانه آپارتمان امین پونک

معماری: شرکت مهندسین مشاور منظر بوم نقش

موقعیت: ایران، تهران

طراحی آپارتمان امین پونک ، آپارتمان ۵ واحدی با معماری متفاوت از آپارتمان های شاخص پونک میباشد. با ترکیب تراس های سبز و نمای چوبی آپارتمان متفاوت میباشد. در آپارتمان پونک تغییر آرایش پلان طبقات در نما و حجم آن نیز نمود پیدا کرده است و آپارتمان پونک را به یک پروژه شهری خاص در محله پونک تبدیل کرد ه است.

طراحی آپارتمان پونک در قطعه زمین شهری شمالی در محله پونک تهران برای احداث ۵ طبقه مسکونی بر روی طبقه همکف انجام شده است. ده پونک در قدیم محل باغ‌های بزرگ و توتستان‌های قدیمی باختری تهران بوده است که از این باغ‌ها شمار کمی امروزه به‌جا مانده است و وجه نامگذاری آن به علت فراوانی گل پونه در دره پونک در قدیم است.پونک ، نام یکی از محله‌های شهر تهران است که در شمال باختری آن و بخش بزرگ آن در منطقه ۵ و بخشی دیگر در منطقه ۲ قرار گرفته‌است. طبق آخرین آمار حدود ۲۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

به علاوه هر طبقه برای سکونت شرکا در نظر گرفته شده است، بدینگونه که خواسته آن ها نیز در پلان طبقات متفاوت می باشدو دو تیپ پلان مسکونی برای طبقات لحاظ شده است. چنین تغییری در پلان طبقات دستخوش تغییر در فرم آپارتمان بود. ایجاد بالکن های سبز بدین منظور بوده که تا بتواند به حضور فضای سبز در داخل وبیرون ساختمان تاکید کند و بین این دو فضا ارتباط برقرار کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.