طراحی شگفت انگیز نما و معماری ساختمان مسکونی خزر

طراحی نما و معماری ساختمان مسکونی خزر، استودیو طراحی S.A.L

معماران:    S-A-L Design Studio

موقعیت مکانی:    Tehran, Iran

سرپرست معماران:    Behrad Tondravi

تیم طراحی :    Siamak Khaksar, Hiva Farajpour Bakhtiari, Faranak Foroughi, Soheil Ghasemi, Alireza Fazeli, Nilufar Moosavi, Nahid Malayeri, Farshid Moosavi

مساحت:    ۱۹۰۰٫۰ متر مربع

سال پروژه:    ۲۰۱۵

عکاسان:    Saeed Pirasteh

سایت پروژه در یکی از مناطق شمال تهران واقع شده است که شامل ساختمان های متراکم و کوچه های باریک است. بنابراین، حدود ۴۸ متر مربع از مساحت ۳۵۰ متر مربعی زمین به دلیل تعریض کوچه و قوانین شهرداری عقب نشینی داشته است. علاوه بر برنامه فیزیکی مورد نیاز مشتری، این مساله منجر می شود که ساختمان بسیار فشرده گردد و همچنین طراحی پارکینگ نیز سخت باشد و حجم ساختمان نیز شکلی صلب را به همراه داشته باشد.

ساختار نمای اصلی شامل قاب مستطیلی شکل در مقیاس بزرگ است که با سنگ تراورتن صیقل خورده طبیعی پوشش داده شده است. یک لایه ثانویه موثر دور پانل چوبی مشبک که در رنگ و الگوی مشابه با متریال اصلی مورد استفاده قرار گرفته است. از نظر هندسی ، شبکه ای با سوراخ های مربع در مقیاس کوچک از معماری باستانی پارسی الهام گرفته است ، معماری ای که در توجه به ارزش های مردمواری مشهور است.

از سوی دیگر ، هدایت نور از میان شبکه منجر می شود که فضای داخلی مداوما از حس بیرونی بهره مند باشد، در حالی که نور های داخل خانه با توجه به حرکات هارمونیکی که توسط نور و سایه ایجاد می شود به آرامی تغییر می کند.

فضای داخل خانه به خاطر استفاده سنگ طبیعی و چوب تم نما که در ابعاد بزرگ و سطوح وسیع تحت تاثیر قرار گرفته است و باعث شده است که فضایی آرامش بخش و مسالمت آمیز را برای زندگی به ارمغان آورد.

در ادامه دعوت می کنیم برای مشاهده ی تصاویر نما، فضای داخلی، دیتیل های تعریف شد روی نمای ساختمان و فضاهای داخلی توسط معمار پروژه، با ما همراه باشید.

در انتها نیز پلان های طبقات، برش های نما، دیاگرام و … قرار داده شده است که می توانید آنها را با کیفیت اصلی دانلود و مشاهده نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.