طراحی شگفت انگیز دفتر کار گلنان پوراتوس، گروه معماری ایوان، تهران

معماری مجموعه گلنان پوراتوس (Golnan Puratos)

معماری: A1Architecture

موقعیت: ایران، تهران

معماران: امیر افغان، ایلا کبگانی

تیم طراحی: عطیه کشاورز، حامد اخوی زادگان، آرش حسین زاده

مساحت: ۳۷۵ متر مربع

سال: ۲۰۱۷

توضیحات ارائه شده توسط معماران پروژه: این پروژه مجموعه ای از عملکرد ها مانند فضاهای اداری، فضای ارائه  و نمایش، اتاق های آموزش، سالن های چند عملکردی ، انبار های موقتی و آمفی تئاتر می باشد.

پوراتوس یک گروه بین المللی با تعداد زیادی محصولات نوآورانه و جدید در زمینه تخصصی نانوایی، قنادی و شکلات سازی است.

کاربری های مختلف که مانند ارگان های طبیعی در میان حجمی سازمان یافته عمل می کنند ، در داخل نمایی جای گرفته اند که خود مانند پوسته ای میان اجزای مختلف وحدت ایجاد کرده .
شکل و مبنای کلی پروژه یک مکعب تک رنگ است که بر روی زمین ، گسترده شده و تنها به منظور جهت تابش نور در بعضی نقاط خاص دارای روزنه هایی برای عبور نور است. این روزنه ها به منظور تاکید بر کلیت حجم و ورودی اصلی مکعب به عنوان المانی مکمل حجم ساختمان است. کاربری های متنوع در اطراف آتریوم مرکزی بدون مرز و با همپوشانی های حجمی تعریف شده اند. کاربران، کارکنان و مشتریان به طور مداوم در مسیر های افقی و عمودی ساختمان حرکت می کنند که این رفت و آمد ها به دلیل شفاف بودن سیستم تفکیک فضایی و استفاده از شیشه قابل مشاهده است. با وجود داشتن پلانی باز و گوناگونی عملکرد ها و متریال های به کار رفته در فضا های داخلی ، هر متریال هر بخش، نقش خود را با هماهنگی و هارمونی با کلیت فضا ایفا می کند.

با ما همراه باشید

پلان ها، دیاگرام، سکشن ها و …

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.