طراحی بی نظیر نمایشگاه خودرو در تهرانپارس

نمایشگاه خودرو در تهرانپارس با طراحی ویترین سه بعدی

نام پروژه:  نمایشگاه خودرو تهرانپارس

موقعیت: بزرگراه رسالت ،تهرانپارس,تهران،ایران

دفتر معماری: تجربه بنیادین معماری

تیم طراحی: آرش نصیری, انسیه خمسه, علیرضا طهمورثی

مساحت ساخته شده:۱۲۰۰ متر مربع

نوع: فضاهای نمایشگاه

مهندس سازه: جلال الدین سجادیان

مهندس تاسیسات الکتریکی: امیر آزمایش

مهندس تاسیسات مکانیکی: بهروز نوری

اجرا: شرکت زرین ذوب

طراح۳D: امیر نصیری

ماکت: پریسا اله قلی

ارائه: محمد حسین عظیمی

کارفرما: شرکت زرین ذوب

عکاس: علی دقیق

جوایز: رتبه سوم جایزه معمار در بخش ساختمان های عمومی سال ۱۳۹۳

این نمایشگاه در منطقه تهرانپارس و در مجاورت بزرگراه رسالت واقع گردیده است و به مانند اکثر مناطق شهری تهران با مسائلی چون آشفتگی بدنه نمای شهری، تنوع مقیاس و شلوغی در گیر است و دارای مساحت ۱۲۰۰ متر مربع در ۲ طبقه همکف و نیم طبقه اول و همچنین ۲ طبقه زیر زمین با کاربری پارکینگ و تاسیسات زیر بنایی می باشد.

ایده پروژه ارائه تعریفی دیگر از موضوع ویترین و نمایش شهری است، باز تعریف رابطه دیدن و دیده شدن، در اینجا مسئله ویترین از شکل مرسوم خود یعنی خلاصه شدن در پوسته ۲ بعدی نما خارجی، به رابطه و بر همکنش سه بعدی و حجمی درون و بیرون تغییر یافته است، بدین ترتیب ویترین نمایش جدید حاصل حفاری و پدید آوری فضای خالی در توده مفروض ۳ بعدی سایت در جهت تولید فضای مورد نیاز پروژه و باز تعریف رابطه ی درون و بیرون ساختمان خواهد بود.

کلیه سطوح داخلی و خارجی ساختمان با پوشش رنگ ویژه این منطقه، مقاوم در برابر تغییرات دمایی و رطوبت و آلودگی و به صورت ویژه در جداره خارجی ساختمان با ضخامت ۷ میلی متر (پس از ۲ مرحله رنگ آمیزی) پوشانیده شده است .

معماران این پروژه: آرش نصیری، انسیه خمسه و علیرضا طهمورثی می باشند. معماران این پروژه: آرش نصیری، انسیه خمسه و علیرضا طهمورثی می باشند.زیربنای پروژه ۵۰۰ متر مربع مساحت داشته و دارای سقف بتنی  به همراه سازه فلزی است. ورودی این مجموعه ۲۰ متر را پوشش داده است که در نوع خود بسیار عریض است.

پروژه از حجم ساده و معمولی برخوردا است و طراحی آن دارای خطوط و الگوهای ساده می باشد. اما نورپردازی داخلی، فضای این نمایشگاه را در شب بی نظیر کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.