طراحی بینظیر مجتمع تجاری آوا سنتر

مجتمع تجاری آوا سنتر

مشاور معماری: آقای مهندس دانشمیر (گروه حرکت سیال)

مشاور سازه: آقای دکتر میر قادری

مشاور تأسیسات مکانیکی و برقیشرکت انرژی

مشاور ژئو تکنیکشرکت تینا خاک

مشاور پایدار سازی و نیلینگ و مجری: شرکت سروش دریایی

مشاور بازاریابی و تبلیغاتآقای دکتر خطیبی 

مشاور مطالعات سنجش بازار: آقای قائدی

مجتمع تجاری آوا سنتر  در زمینی به مساحت ۲,۵۶۰ متر مربع، شامل ۱۶ طبقه می باشد که ۶ طبقه زیر زمین، یک طبقه همکف و ده طبقه فوقانی به مساحت زیر بنای کل ۳۲,۵۰۰ متر مربع می باشد. طبقات شامل: زیر زمین ششم الی زیر زمین سوم با کاربری پارکینگ و انباری، زیر زمین ۲.۵- با کاربری سرویس بهداشتی، فضاهای خدماتی و تأسیسات می باشد. زیر زمین دوم الی طبقه اول در چهار طبقه با کاربری تجاری ،طبقات دوم الی هفتم با کاربری پارکینگ و طبقه هشتم کاربری فرهنگی و طبقات نهم و دهم با کاربری رستوران می باشد.در مجموع مجتمع آواسنتر حدود ۴۴۰ واحد پارکینگ،۴,۰۰۰ متر مربع شامل ۹۱ باب تجاری،۱,۷۰۰ متر مربع فرهنگی،۱,۲۰۵ متر مربع شامل چهار واحد رستوران و ۸۱۹ متر مربع انباری تجاری شامل ۷۴ واحد می باشد.

مجتمع آوا سنتر جهت تأمین روشنایی طبیعی دارای دو وید اصلی می باشد که از طبقه زیر زمین اول الی بام ادامه دارد. ورودیهای پارکینگ های طبقات فوقانی و زیرین از خیابان فیروز بخش در ضلع شرقی و خروجی های مربوطه از خیابان اقدسیه در ضلع غربی می باشد. همچنین ورودی اصلی مجموعه از تقاطع خیابان اقدسیه و فیروز بخش و ورودی دوم از خیابان فیروز بخش می باشد.

  

سایر بخش‌های مجتمع تجاری آوا سنتر

انباری های تجاری

مجتمع آوا سنتر دارای ۷۴ واحد انباری تجاری با متراژ حدود ۵ الی ۲۰ متر مربع و جمعاً ۸۱۹ متر مربع می باشد. انبارها در طبقات ۶- الی ۳- و نیز طبقه دوم است. چهار واحد گارگاه تعمیرات طلا و جواهر در طبقه ۳- با دسترسی مجزا پیش بینی شده، ضمناً در طبقات انباری سرویس های بهداشتی نیز در نظر گرفته شده است.

·      تأسیسات

این مجتمع دارای دو واحد موتور خانه مرکزی در طبقات ۲.۵- و ۷+ می باشد که موتور خانه ۲.۵- جهت تجاری ها و موتور خانه ۷+ جهت فرهنگی و رستوران تعبیه شده است. سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان به صورت ترکیبی از چیلرهای تراکمی و دستگاه های هواساز و نیز دیگهای حرارتی می باشد. منابع آب آشامیدنی و آتش نشانی و پمپ خانه در طبقه ۶- در نظر گرفته شده است. جهت تأمین برق اضطراری از سه دستگاه ژنراتور استفاده شده که در صورت نیاز تأمین برق کل مجتمع را به صورت ۱۰۰% انجام می دهند.

·       نما

نمای مجتمع ترکیبی است از نمای شیشه ای در طبقات تجاری و فرهنگی و رستوران (چهار طبقه) و نمای فلزی به صورت پانچ در طبقات پارگینگ که امکان عبور هوا و تهویه لازم را برای پارکینگ های فوقانی ایجاد می نماید.توضیح اینکه به لحاظ مسائل امنیتی و کاربری طلا و جواهر نمای شیشه ای طبقه همکف و اول به صورت شیشه چند جداره و ضد گلوله طراحی شده است. همچنین از طرح های خاص نور پردازی در نمای ساختمان استفاده می شود.

·      فضاهای خدماتی

فضاهای خدماتی در پروژه آواسنتر در طبقه ۲.۵- قرار دارد که شامل اتاق مدیریت مانیتورینگ ،اتاق دخانیات (smoke room ) و آژانس اتومبیل، اتاقهای تأسیسات و سرایداری می باشد. همچنین جهت استراحت رانندگان، تأسیسات و نگهبانی و حراست فضاهایی دارای سرویس بهداشتی مناسب در طبقات ۵- و ۴- و ۳- در ضلع غربی پیش بینی شده است.

·        آسانسور و پله برقی

پروژه آواسنتر دارای شش دستگاه پله برقی می باشد که بین طبقات ۲- الی طبقه اول (چهار طبقه تجاری) می باشد. آسانسورهای پروژه شامل ۸ دستگاه می باشد که دو دستگاه آسانسور شیشه ای (پانوراما) ۱۳ نفره در وید شرقی بین طبقات ۶- الی طبقه اول، دو دستگاه آسانسور شیشه ای ۱۳ نفره در وید غربی بین طبقات اول الی نهم، دو دستگاه آسانسور ۱۳ نفره در ضلع شرقی از طبقه همکف الی دهم، یک دستگاه آسانسور ۱۳ نفره برانکاربر در ضلع غربی از طبقه ۶- الی نهم و یک دستگاه آسانسور ۸ نفره اختصاصی از انبار مواد غذایی در طبقه ۶+ به طبقات رستوران (نهم و دهم) تعبیه شده است.

·        سیستم های ایمنی و امنیتی

ساختمان آواسنتر به لحاظ کاربری بازار طلا و جواهر از سیستم های امنیتی ویژه ای برخوردار است. استفاده از شیشه ضد گلوله در نمای طبقات تجاری همکف و اول، سیستم دوربین مدار بسته با قابلیت شناسایی بالا، سیستم اعلام سرقت، سیستم کنترل هوشمند پارکینگ‌ها، سیستم شبکه، سیستم کنترل تردد، سیستم اعلان حریق آدرس پذیر و اطفاء حریق، سیستم مدیریت هوشمند مجتمع BMS با امکان مانیتورینگ و کنترل، سیستم آنتی موبایل و آنتن مرکزی از مزایای این پروژه می باشد.

از دیگر امکانات منحصر به فرد این مجموعه:

ساختار اسکلت بتنی یکپارچه سقف و ستون های مورب و هــم چنیــن مجــزا ســاختن رمــپ هــای ورودی و خروجــی پارکینــگ هــا بــرای دسترســی و خــروج ســهل و آســان مشــتریان، ارتفاع بلند طبقات تجاری در کنار ووید (VOID) های میانی برای رسیدن به فضایی آرامش بخش بــه دلیــل عــدم وجــود دیــوار هــای برشــی.
چنانچــه فــرد یــا شــرکتی در ارائــه محصــولات خــود نیــاز بــه یــک ســالن یــا نمایشــگاه بــا متــراژ دلخــواه داشــته باشــد بــه راحتــی مــی توانــد بــا خریــد تعــداد واحــد هــای مــورد نیــاز در کنــار هــم و ادغــام آن هــا بــه ایــن هــدف دســت پیــدا کنــد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.