طراحی بینظیر سینمایی دیار مدیا

سینمایی دیار مدیا

عنوان پروژه: طراحی داخلی دفتر سینمایی دیار مدیا
آدرس پروژه: تهران، خیابان شهید باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک ۲۵۲، طبقه ۳، واحد ۳۰۴
دفتر معماری: رنا دیزاین
آرشیتکت: رضا نجفیان
همکاران طراحی: مینا نظم جو, احسان مروی, محمد حسین حمزه لویی, ساحل نبی پور, مینا مهرداد, مریم نجفیان
مساحت: ۱۴۵ متر مربع
نوع پروژه: طراحی داخلی اداری
تاریخ: اسفند ۱۳۹۲
طراحی روش ساخت: رضا نجفیان
مسئول اجرایی: سعید توده فلاح
همکاران اجرا: احسان مروی، سبحان نراقی، حمید حاجی رضایی، امیرپاشا اردم
مدت اجرا: ۶۳ روز
کارفرما: احسان دلاویز
عکاس: رضا نجفیان
جوایز:

رتبه اول به صورت مشترک در هفتمین دوره مسابقه ملی طراحی داخلی در بخش ساختمان های اداری، برگزار شده ازسوی مجله معماری و ساختمان، در سال ۱۳۹۳

 رتبه اول در اولین دوره دوسالانه جایزه معماری و طراحی داخلی در بخش ساختمان های اداری، برگزار شده از سوی مجله هنر و معماری در سال ۱۳۹۳

تصویری خیالی از رؤیای ذهنی کارفرمای هنرمند و علاقمند به تزئینات معماری ایرانی؛ بیانی امروزین از کاربرد آرایه ها در فرهنگ بصری معماری گذشته ما، مبنای شکل یابی و تشکیل پوسته ای سیال، پویا، پیوسته و لطیف بر کالبد ناهماهنگ و نامطلوب موجود، قرار گرفته است. فضایی که قرار است مخاطبی خاص غالباً از جنس هنرمندان سینمای ایران داشته باشد.

آرامش حسی در کنار هیجان بصری و سادگی فضا در عین پیچیدگی فرمها، تجربه ­ی فضایی متفاوتی برای مخاطب و متناسب با روحیات کارفرما را بوجود آورده است. فرمهایی برگرفته از هنر معماران و استادکاران گذشته که با بیانی نو و امروزین از طراحی و تکنولوژی ساخت همراه شده است.

اجرای پروژه از شروع تخریب وضع موجود تا تحویل به کارفرما ۶۳ روز به طول انجامید که به صورت شبانه روزی انجام شده است ، در سقف و دیوارهای این دفتر پوسته ای سیال ، پویا و پیوسته به کار رفته است که می توان آرامش و هیجان بصری را در عین سادگی فضا و پیچیدگی فرم ها تجربه کرد .

جداره های با طرح پارامتریک از ۲۲۰ قطعه ی CNC شده با ابعاد مختلف و از پنل های XPS و EPS با چگالی حداکثر ساخته شده اند و در محل کارگاه مونتاژ و نصب شدند ، و برای اینکه به مقاومت و سختی مطلوب برسند پوشش یا کوتینگی از مواد پایه سیمانی بر روی جداره پاشیده شده است و پس از اینکه کاملا خشک شدند ، سمباده کاری و پرداخت نهایی صورت گرفته است ، همچنین رنگ آمیزی  سطوح با پوشش نهایی پلی اورتان به رنگ سفید و سیاه در آمد که جلوه جذاب و تماشایی به سطح جداره ها بخشیده است .

چیدمان ، مبلمان و تجهیزات داخلی به صورت هماهنگ با دیگر عناصر معماری داخلی ساخته شده و انتخاب شده اند ، در کلیه قسمت ها توجه ویژه ای به جزئیات مد نظر بوده است و با وسواسی خاص به تمامی موارد زیبایی شناسی ، عملکردی و حتی تاسیساتی پرداخته شده است ، استفاده ازنور طبیعی و مصنوعی براساس نیاز کاربران تنظیم می شود و در پروژه نیز از کیفیت ویژه ای برخوردار است .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.