طراحی برج مسکونی ونداد(معمار: مرضیه رجب زاده، محسن تاج الدین،محسن مریزاد)

برج مسکونی ونداد_استودیو معماری چالش

مشخصات عمومی بنا موجود

معمار: مرضیه رجب زاده، محسن تاج الدین،محسن مریزاد

کاربری: مسکونی

موقعیت: ایران، مشهد

تعریف کلی از بنا موجود

طراحی و معماری برج مسکونی اکولوژیک ونداد

استودیو ZAAD و Challenge نوعی الگوی مسکونی جدید برای شهر مشهد ایجاد ، این برج ۴۰،۰۰۰ متر مربع طراحی شده است و به عنوان سمبل استراتژی انرژی سبز و شبیه سازی یک “شهر کوچک” است. این شکل مشخص، بر اساس یک فلسفه است “طراحی وید” در طراحی این برج برنامه ریزی شده برای به اشتراک گذاری فضای سبز، که تعامل بین ساکنان را بالا می برد.

با تجزیه و تحلیل مشکلات گسترده برنامه ریزی شهری و طراحی معماری که به طور مستقیم تحت تاثیر زندگی شهر مدرن است، در این پروژه تلاش برای شناسایی و تجسم شاخص ها و فاکتور هایی است که می تواند به شیوه زندگی و محیط زیست پایدارتر منجر شود.در طراحی یک دره سبز بین دو نما و برج متصل است، نمای خارجی تند و مطابق با بافت شهری اطراف آن و خط افق، در حالی که فضای داخلی ساختمان واگرا و به یک شبکه به هم پیوسته و شبیه یک شهر عمودی می باشد.

این برج توسط تیم  em[sys] D.G و استودیو challenge طراحی گردیده است . در مراحل این معماری ، سعی بر بهبود تعاملات ساکنین ، واحد های همسایگی و محیط زیست طبیعی می باشد .تیم طراحی امیدوار است بتواند حس هویت را در درون پارادایم فعلی شهری به وجود آورد .

ریز فضاهای موجود در این برج شامل ۳ طبقه پارکینگ ، طبقات ابتدایی شامل فضاهای چند عملکردی: لابی ، جلسات ، مجموعه های ورزشی و… طبقات بعدی واحد های مسکونی و ۳ طبقه انتهایی پنت هاوس طراحی شده است.

با ما همراه باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.