خلاقیت بینظیر درطراحی داخلی فروشگاه زیورآلات معزی، مشهد – گروه معماری آرشیگرام

طراحی داخلی فروشگاه زیورآلات معزی

شرکت طراحی: گروه معماری آرشیگرام

موقعیت: ایران، مشهد، خیابان خسروی بین دیالمه ۳ و۵

طراحان: امین آقاسی زاده، مهدی عباس زاده

اجرا: ایلیا آقاسی زاده، احسان آقاسی زاده

مرداد ۹۴

جوایز و افتخارات

منتخب مرحله نیم نهایی جایزه معمار ۹۵

معزی اکسسوریز در خیابان خسروی که یکـی از مناطق قدیمی و با هویت مشهد می باشد واقـع شده است. در بالا پروژه بنای تاریـخی متعـلق به دوران قاجـار (خانه کـاظم زاده) که یکـی از میراث ارزشمند آن منطقه محسوب می شود قرار داشت.

ایجاد ارتباط میان بدنه تاریخی و بدنه تجاری ، همسانسازی درب ورودی دارالترجمه و نما فروشگاه و در نتیجه کاهش آشفتگی بدنه خسروی از نکات مهم روند طراحی پروژه می باشد که آن را خاص میکند.

مسئله پروژه:

چگونگی ارتباط میان بدنه تاریخی و بدنه تجاری مو جود در محور؟

برای رسیدن به این ارتباط در تلاش بودیم تا تعاملی میان نمای فروشگاه و نمای بنای فوقانی حاصل گردد تا در عین حال که رابطه دوستانه ای بین دو نما به وجود میآید پاسخگو نیاز های معاصر نیز باشد نهایتـا با استفاده از فرم طاق پنجره ها به الگـوهایی بر حسب نیاز فروشگـاه رسیدیم تا چه از نظـــــر فرمـی و چه از نظر عملکردی مورد رضایت بـاشد. در ادامه درب جانبی فروشگـاه کـه متعلق به مالـک ساختمـان بالا بود و از حالـت معمــاری اولیـه خود خارج شده و وضعیتی نامطلوب داشت، به گونه ای  طراحی شد تا هم ورودی آراسته ای برای بنا باشد و هم با انطباق بر طراحی نما پروژه از آشفتگی بدنه خسروی کاسته و در نظر بیننده شاهد نمایی عریضـتر برای فروشگاه باشیم.

با ما همراه باشید.

پلان، سکشن، دیاگرام و ….

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.