ایده نو در طراحی ساختمان مسکونی پارک، بهزاد اتابکی

طراحی نما و معماری ساختمان مسکونی پارک

 

معماری: استودیو بهزاد اتابکی

معمار مسئول: بهزاد اتابکی

تیم طراحی:  محمد رضا بادله ، گلشن نریمانی ، آرزو زارع دار ، یاسمن لشگری

موقعیت: ایران، تهران

کاربری: مسکونی

سال: ۲۰۱۷ – ۱۳۹۶

مساحت مجموع: ۴۱۹۳ مترمربع

تعداد طبقات: ۹

شرکت سازنده : کناف

کارفرما : رضا فرح بخش

عکاس : پرهام تقی اف

بهزاد اتابکی، یکی از معماران ایرانی است که در جایزه های معماری بین المللی زیادی کاندید شده است. آخرین رقابتی که این معمار در آن کاندید دریافت رتبه اول شده است، رقابت معماری WAF 2017 است که این معمار با طرح خود در بخش خانه مسکونی آینده، کاندید دریافت جایزه اول است.

ایده های طراحی ساختمان مسکونی پارک

کانسپت تیم طراحی در رابطه با طراحی یک ساختمان مسکونی، حول ایجاد فضایی آرام ، به دور از سر و صدا و آلودگی ها و استرس های زندگی شهری می چرخید. در واقع خانه محلی برای استراحت و تجدید حیات است. با وجود تمام موارد گفته شده، اولین چیزی که با فکر کردن به درون خانه در ذهن شکل می گیرد، بحث حریم و امنیت آن است. این مفهوم را پرده ی آویزان و رقصان پنجره های خانه، که نمادی از حریم خانواده ای است که در پشت آن زندگانی می گذرانند، بیان می کند

طراحی نمای ساختمان مسکونی پارک

تیم طراحی این خانه ی شیک در تهران ، جهت ایجاد زمینه ای مشترک بین معماری وشهر، مفهوم پرده های آویزان و رقصان خانه های آپارتمان ، که یادآور خانه های گرم و دوست داشتنی است و هر دو نیز به عنوان نماینده ای از حریم خانه می باشند را در طراحی نما به وسیله ی ردیف هایی از آجرهای نرم و سیال که باعث عبور نور به این فضای دلپذیر می شود، استفاده کرده است.در طراحی این خانه شیک در تهران، برای این که سطوح آجر به راحتی قابل مشاهده شوند ، از آجرهای با رنگ روشن استفاده شد. علاوه بر این مکعب های پوشیده شده با آجر، بر روی سطوح تیره و خشن زمینه که با سنگ پوشیده شده نصب شده اند.

اجرای نمای ساختمان مسکونی پارک

جهت دست یابی به منحنی آجرها با نهایت دقت ، ۲۲۷ بخش افقی (هر ۲۰سانتی متر در ارتفاع ) در ابعاد واقعی ارائه شد. تیم طراحی این خانه ی شیک در تهران، برای کنترل بهتر و همچنین تسهیل اجرای سطوح آجر، آن ها را در جهت معکوس روی صفحات گچی ساختند. در نهایت، برای جلوگیری از تمیز کردن نمای ساختمان، یک پوشش ضد نفوذ آب روی تمام سطوح سنگ و آجر اعمال شد.

 

با ما همراه باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.