ایده نو در طراحی دفتر اداری شرکت شیشه ونوس

 طراحی داخلی دفتر اداری شرکت شیشه ونوس

نام پروژه: دفتر مرکزی شرکت ونوس شیشه
موقعیت: فرمانیه،تهران، ایران
دفتر معماری: رنا دیزاین
معمار: رضا نجفیان
تیم طراحی: نگین همرنگ، بهاره یوسف شاهی، سحر بیات، محمدحسین حمزه لویی،  مریم نجفیان، شیوا هوشمندنژاد، ساغر مشیری امین، محمدرضا پیری

تاریخ اجرا: آذر ۹۴ – خرداد ۹۵
نوع پروژه: طراحی داخلی، بازسازی
مساحت ساخته شده: ۴۹۰ مترمربع
مدیر اجرائی پروژه: سروش نایب عباس

ناظر: رنا دیزاین
اجرا: سروش نایب عباس
عکاسان: رضا نجفیان، محمدحسین حمزه لویی
کارفرما: شرکت ونوس شیشه
جوایز: رتبه اول جایزه معماری داخلی ایران در بخش اداری، برگزار کننده فصلنامه معماری و ساختمان، سال ۱۳۹۵
تقدیر ویژه جایزه معمار در بخش بازسازی، سال ۱۳۹۵

  

رضا نجفیان، معماری است که این سالها بخاطر انجام پروژه های درخشان، زبانزد است. در این بخش قصد داریم به سراغ یکی دیگر از پروژه های این معماری جوان برویم. طراحی و اجرا دفتر شرکت ونوس شیشه.

شرکت ونوس شیشه، یکی از بزرگترین مجریان شیشه ساختمان در ایران است. شیشه به عنوان یک ماده شفاف دارای جایگاه قابل توجهی در طراحی است. استفاده از شیشه تنها عنوان رابط بین فضای داخل و خارج اجحاف در حق این متریال است. شیشه باید به طرزی شایسته مورد استفاده قرار گیرد.

طراحی دفتر مرکزی شرکت ونوس شیشه، پروژه ­ای با مساحت کل تقریبی ۴۹۰ متر­مربع، در چهار واحد کوچک مجزا ولی مرتبط، در طبقه نهم یک برج تجاری ـ اداری قرار گرفته است.

ایده­ ی اصلیطراحی دفتر اداری، استفاده از شیشه به عنوان عنصری مهم، تأثیرگذار و شکل دهنده در تمامی بخش های پروژه و نمایش کارکردهای متعارف و همچنین نامتعارف و خلاقانه از شیشه در تمامی فضاها با بیانی قوی، شاخص و در عین حال منسجم در نظر گرفته شده است. به گونه ای که خود فضاها و عناصر و اجزاء مختلف پروژه همچون نمونه ­هایی عینی و کامل از این کارکردهای ویژه باشند.

به دلیل تنوع نمونه ها و انواع مختلف شیشه های ساختمانی، و حتی تنوع زیاد شیشه های شفاف به ظاهر معمولی، از تمامی انواع آن، جهت نشان دادن خصوصیات و ویژگی های خاص هر کدام استفاده و تلاش شده که با نگاهی متفاوت و با به کارگیری جزئیات طراحی و اجرایی خاص و خلاقانه، از شیشه های ثابت و متحرک متنوع در موقعیت های مختلف به عنوان دیوار، سقف، کف، قفسه، جداکننده، عناصر سازه ای، مبلمان، میز، رویه و غیره استفاده های ویژه و نمایشی گردد تا خود فضای دفتر اداری ونوس شیشه به شورومی کامل و نمونه از تمامی کاربردهای شیشه برای نمایش و توضیح به مخاطبین شرکت تبدیل گردد.

           

همچنین سعی شده که از فرآینده های مختلف کار بر روی شیشه مانند چاپ و لمینیت نیز به خوبی استفاده گردد. جهت تعدیل حس سرما و انعکاسات زیاد شیشه، از مصالح گرمی همچون چوب طبیعی استفاده شده تا کاربر و مخاطب فضا، شرایط مطلوب تری را تجربه نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.