ایده بینظیر در طراحی مدرن دفتر اداری آریا کابل

طراحی داخلی دفتر اداری آریا کابل

در طراحی یک دفتر کار آنچه که پیش از طراحی مورد بررسی قرار می گیرد نیاز کارفرماست. دفتر مرکزی شرکت آریا کابل به معماری رضا نجفیان نیز منطبق بر خواسته های اصلی کارفرما مبنی بر سادگی ، سرعت طراحی و اجرای بالا ، هزینه تمام شده کم و جلوه بصری مدرن طراحی شده است.

  

نام پروژه: دفتر مرکزی شرکت آریا کابل

معمار: رضا نجفیان

سال طراحی: ۱۳۹۲

سال ساخت: ۱۳۹۲

کاربری: اداری

مکان: تهران ، ایران

کارفرما: آقای حمیدی

مساحت پروژه: ۱۴۵ متر مربع

عکاس: رضا نجفیان

 

طراحی دفتر کار شرکت آریا کابل، در سال ۱۳۹۲ توسط دفتر معماری رنا دیزاین صورت گرفته است. این دفتر کار ۱۴۵ متری بر اساس سبک مدرن دیزاین شده است. در طراحی این دفتر، از دو رنگ سیاه و سفید به عنوان دو رنگ اصلی و رنگ سبز به عنوان فوکال پوینت و بصورت تاچ رنگی بهره گرفته شده است.

طراحی دفتر مرکزی شرکت آریا کابل

طراحی دفتر مرکزی شرکت آریا کابل به دلیل قرارگیری ورودی در ابتدای یک پلان کشیده ؛ سازماندهی فضایی و سلسله مراتب دسترسی و عملکردها به شکل خطی در طول پروژه انجام شده است.فضای پذیرش ، انتظار و بخش فروش ، به صورت جزیره ای در فضای باز دفتر به چشم می آیند. پیوستگی دیوارها ، کمدها ، کف و سایر عناصر در طول پروژه به یکپارچه بودن یک فضای باز واحد و منسجم ، کمک شایانی کرده است.

کمدهای سرتاسری جداره ها ، نه تنها فضای زیادی را برای قرار دادن اشیا و مدارک اداری تأمین نموده اند بلکه به عنوان پوششی برای عناصر ساختاری مزاحم از نظر بصری همچون ستون ها ، جرزها و داکت های تأسیساتی موجود ، عمل می نمایند.

رنگ ها

تضاد سفید و سیاه ، تضاد فرصت ها و تهدیدهای تولید است که به شکلی سمبلیک در طراحی دفتر مرکزی شرکت آریا کابل تلفیق شده و با تفوق سفیدی ، حس موفقیت را به کارکنان ، مدیران و حتی مشتریان شرکت القا می کند. جهت تلطیف روح و حس فضا ، لکه های سبز رنگی که بدون هر گونه تمرکز بیهوده و اغراق آمیزی در فضا پخش شده اند ، میل به رویش و رشد دائمی را نشان می دهند.

                     

استفاده از سطوح وسیع نورانی با دمای رنگ نور طبیعی روز به احساس خوشایند کار و حضور در محیطی آرام و دلچسب می افزاید.حتی گیاهان به کار گرفته شده در جای جای فضا ، با این لکه های سبز همراه شده و حس زنده بودن تولیدی را که در فاصله ای بسیار دورتر جاریست ، القا می کنند.

نکته مهم و اساسی در این پروژه این است که ساکنین و مراجعین این دفتر ، از همان لحظه نخست ورود ، پیام طراح را که ” امنیت در تغییر ” است ، در خواهند یافت و با دفتر کاری متفاوت با آنچه تا به حال دیده اند روبرو می شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.