اولین هتل فرودگاهی در ایران (هتل اکسیس (Axis) )

طراحی هتل اکسیس (Axis)

مساحت: ۵۵۰۰۰ مترمربع

تعداد اتاق: ۴۹۲

معمار: خانم مهندس شیوا آقابابایی

پیمانکار طرح و اجراء: مهندسین مشاور طرح و آفرینش

دوره ساخت: ۱۳۸۹-۱۳۹۳

محل پروژه: کیلومتر۳۰ اتوبان خلیج فارس (تهران – قم) – ضلع جنوبی بلوار اصلی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) – روبروی ترمینال مسافربری شماره ۱

طرح و اجرای این پروژه توسط متخصصین و کارشناسان ایرانی تحت استانداردهای بین المللی و نظارت زنجیره بین المللی بهره برداری انجام شده است. مهندس شیوا آقابابایی معمار این پروژه مسئولیت طراحی معماری و دکوراسیون داخلی و مهندسین مشاور طرح و آفریش مسئولیت فرآیند اجرایی هتل فرودگاه بین المللی امام خمینی را بر عهده داشته اند.

حاصل کار به گونه ای بوده است که ساختمان هتل با دو بخش مجزا شامل دو لابی و دو رستوران آماده کار خواهند بود. با توجه به تصویر نمای بیرونی، ساختمانی که جلوتر قرارگرفته عنوان هتل ۵ ستاره و ساختمان پشت آن عنوان هتل ۴ ستاره را دارد. لابی این دو بخش به وسیله راهرویی امکان ارتباط با همدیگر را دارند.

هتل اکسیس (Axis) اولین هتل ایران به شمار می رود که در یکی از فرودگاه های کشور طراحی و اجرا شده است. این هتل در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران واقع شده و مدت زیادی از اتمام ساخت آن نمی گذرد. اکسیس با ۵۵۰۰۰ متر مربع دارای  ۵۰۰ اتاق به عنوان فضای اقامتی برای مسافران و توریست ها در نظر گرفته شده است.

این هتل دارای سه کلاس مختلف اتاق می باشد. این اتاق ها به دسته : اتاق دوبل استاندارد، اتاق توئین (دو تخت یک نفره) استاندارد و اتاق ویژه معلولین تقسیم شده است. اتاق های دوبل و توئین این مجموعه دارای امکانات رفاهی از جمله تهویه مطبوع، تلویزیون‏های تخت با تنوعی از کانال‏های ماهواره‏ای، امکان برقراری تماس‏های بین‏‌المللی بدون نیاز به اپراتور، سیستم اعلان و اطفاء حریق، حمام اختصاصی، یخچال، سشوار و وسایل بهداشتی مورد نیاز می باشد. همچنین جهت رفاه و آسایش معلولین، رمپ به طور کامل به اتاق آنها منتهی شده تا دسترسی کاملاً راحت و مناسبی به اتاق داشته باشند. از امکانات ویژه اتاق معلولین می توان به تخت دو نفره بزرگ، کلید درخواست کمک در حمام و اتاق، صندلی تاشو ویژه در حمام، دسترسی آسان به غذاخوری، پذیرش، سرویس بهداشتی بانوان و همچنین سرویس بهداشتی مجهز به رمپ در طبقه همکف اشاره کرد.

دسترسی به رستوران و بار هتل بسیار آسان می باشد و عرصه های پذیرایی در هر زمان از طول روز و شب به مسافران خدمات ارائه می دهند.  هتل اکسیس امام خمینی توانست عنوان بهترین هتل بین المللی ۲۰۱۵  بدست آورد. این هتل در سه بخش رستوران، خدمات درمانی و مرکز تندرستی، و ارائه بیش از دویست اتاق، عنوان بهترین هتل ۲۰۱۵ از نظر گروه طراحی و معماری هتل انگلستان را بدست آورد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.