معرفی بنای AD Classics

AD Classics: Radio City Music Hall / Edward Durell Stone & Donald Deskey

پس از باز کردن درب ها برای اولین بار در یک شب بارانی در زمستان در سال ۱۹۳۲، سالن رادیو سیتی موسیقی در منهتن به طوری فوق العاده زیبا اعلام شد که نیاز به هیچ هنرمندی ندارد. اولین ساخته شده از مرکز راکفلر عظیم، سالن موزیک بزرگترین تئاتر سالانه در جهان است که بیش از ۸۰ سال است. تئاتر با ظرافت های هنری دکو و نمایشگاه های پیچیده خود، سنت را به مجموعه ای از استانداردهای جدید برای مکان های سرگرمی مدرن که تا به امروز باقی مانده است، فراموش کرد.

جان دی. راکفلر جونیور، کارآفرین و متاهل، در سال ۱۹۲۸ توسط گروهی از شهروندان برجسته نیویورک به دنبال ساختن یک خانه اپرا جدید برای شرکت اپرای متروپولیتن به کار گرفته شد. گرچه خود راکفلر به ویژه اپرا نگران نبود، احساس مسئولیت مدنی و محیط اقتصادی مطلوب اواخر دهه ۱۹۲۰ او را متقاعد کرد که از این پروژه حمایت کند. در اکتبر همان سال، او برای یک بسته بندی زمین در Midtown Manhattan یک قرارداد اجاره نامه با دانشگاه کلمبیا امضا کرد. متأسفانه، درگیری بین اعضای کمیته اپرا و سقوط بازار سهام ۱۹۲۹ منجر به نابودی این پروژه شد و روچفلر را با یک اجاره بلند مدت که او را ۳. ۳ میلیون دلار در سال هزینه می کرد،

همچنین بخوانید:

آمفی تئاتر The Otto

راکفلر به جای تلاش برای از بین بردن اجاره نامه خود، تصمیم به ساخت یک پیچیده از چنین کیفیت استثنایی کرد که مستلزم جذب مستاجران است، به رغم آب و هوای تجاری شلوغ در اوایل دهه ۱۹۳۰. با این حال، راکفلر فراتر از نگرانیهای مالی عمیق، چیزهایی را ایجاد کرد که تأثیرات مهمی در ساختار شهر نیویورک به وجود آورد – یک آیکون که برای خوش بینی و امیدوار باشد – «رویای آمریکایی» – آرامش رکود بزرگ است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.